INFORMACJE - Rok szkolny 2019/2020


 • Uczennica kl.2 LO Klaudia Ruszczyk zajęła 3 miejsce w powiatowym konkursie biologicznym organizowanym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie 4 lutego. Naszą szkołę reprezentowały także Aleksandra Duda i Kamila Dzierlatka.
  *Szczegóły*
  Anna Grzybowska
 • 24 stycznia 2020r. Zakład Karny w Przytułach Starych odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu.
  *Szczegóły*
  M.Olkowska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w Myszyńcu 25.01.2020r. - DZIEWCZĘTA
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w Myszyńcu: 24.01.2020r. – CHŁOPCY
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców - Myszyniec - 18.01.2020r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt - Myszyniec - 17.01.2020r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM - DZIEWCZĘTA – 15.01.2020R. - CHŁOPCY - 09.01.2020R.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Zajęcia wyrównawcze dla uczniów z potrzebami edukacyjnymi i maturzystów z języka angielskiego w PIĄTKI od godz. 13:25 do godz. 15:00.
  Konsultacje i porady - według ustaleń indywidualnych
  Samsel Emilia
 • 6 grudnia 2019 r. naszą szkołę, jak co roku odwiedził Święty Mikołaj, któremu towarzyszyły Śnieżynki… Mikołaj obdarował wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły słodkościami… Na szczególną uwagę zasłużyli Uczniowie, którzy swoim ubiorem podkreślili czerwony-ulubiony kolor Mikołaja... Ponadto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się tego dnia konkursy, a dzień 6 grudnia jak co roku jest "dniem bez pytania”…
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk
 • Konkurs Geograficzny pn. „Przemysł Polski i Świata”
  Konkurs pod patronatem Starosty Ostrołęckiego odbył się dnia 3 grudnia 2019 r. Celem konkursu było wyłonienie laureatów- uczniów prezentujących najwyższą wiedzę z zakresu przemysłu Polski i Świata. Do konkursu zgłosiły się 1 - 3 osobowe zespoły z czterech szkół powiatowych:
  ZSP w Myszyńcu
  ZSP w Łysych
  ZSP w Kadzidle
  ZSP w Czerwinie.
  W wyniku konkursu wyłoniono 3 zwycięzców. Dwoje z nich to uczniowie naszej szkoły.
  Oto lista zwycięzców:
  I miejsce Adrian Płocharczyk ucz. kl II LO ZSP w Myszyńcu
  II miejsce Patrycja Samsel ucz kl II LO ZSP w Myszyncu
  III miejsce Mateusz Dawid ucz kl III TA ZSP w Łysych
  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Ostrołęckiego. Opiekunami uczniów z naszej szkoły były panie Urszula Redyk i Jolanta Puławska.
 • MISTRZOSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO W KOSZYKÓWCE 3x3 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, rocznik 2003 i młodsze, KADZIDŁO, 11.12.2019 r.
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk
 • 2 listopada 2019 r. już po raz piąty młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu wyjechała na miesięczny staż do Hiszpanii . W tym roku wyjechało 17 uczniów z zawodów: technik agrobiznesu i technik informatyk.
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk
 • Międzypowiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt - 7x1000m - 11-10-2019
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Piłce Nożnej Dziewcząt - Łyse - 07-10-2019
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • MISTRZOSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - 7x1000m - 05-10-2019
  *Szczegóły*
  D.Michalska

  INFORMACJE - Rok szkolny 2018/2019 • 19 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się X Konkurs Biologiczny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Magdalena Maria Parzych – III LO A oraz Dominik Kozon – III LO B. Magdalena Maria Parzych zajęła I miejsce.
  Uczniów przygotowywała Pani Anna Grzybowska.

 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Myszyniec 15-16 Luty 2019r.-
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Myszyniec 18-19 Styczeń 2019r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • 10 stycznia 2019 r. odbył się etap szkolny XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody. Brało w nim udział 8 uczniów z klas LO. Najwyższy wynik uzyskał Michał Makowiecki – III LO A.
  A.Grzybowska
 • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Myszyniec, styczeń 2019r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt - Łyse, 14.12.2018r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Sukces uczniów ZSP w Myszyńcu!
  Już po raz kolejny Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu, pod patronatem Starosty Ostrołęckiego, zorganizował konkurs geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Pedosfera - powłoka glebowa Ziemi". Finał konkursu przeprowadzono 11 grudnia 2018 r. Wzięło w nim udział 9. uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowało 3. uczniów klas maturalnych. Wszyscy poradzili sobie z testem konkursowym, uzyskując największą liczbę punktów. Laureaci I-III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe a nauczyciele podziękowania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  1. miejsce - Dominik Kozon (klasa III LO)
  2. miejsce - Mateusz Szyszka (klasa IV T)
  3. miejsce - Wiktoria Kaczmarczyk (klasa III LO)
  Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • 28 listopada 2018 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat AIDS. W tym konkursie wzięło udział 36 uczniów ze wszystkich typów szkół. Najwyższe wyniki uzyskali: 1) Klaudia Ruszczyk – I LO 2) Julia Łada – II LO 3) Natalia Płocharczyk – II LO
  A.Grzybowska
 • Uczniowie z ZSP w Myszyńcu na praktykach w Hiszpanii
  W ramach projektu Erasmus 11 uczniów Technikum w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu w zawodzie informatyk przebywało na praktykach w Hiszpanii - od 4 listopada do 2 grudnia 2018r. Przed wyjazdem do Andaluzji młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka hiszpańskiego oraz zajęciach z przygotowania kulturowo-pedagogicznego, których celem było zapoznanie z kulturą, historią oraz tradycjami kraju. To kolejna edycja praktyk zawodowych, zorganizowanych dla młodzieży poza granicami kraju. Tym razem młodzież przybywała w miejscowości Granada na południu Hiszpanii. W ramach wycieczek po Andaluzji uczniowie zwiedzali Malagę, Cordobę oraz góry Sierra Nevada. Dyrektor Europroyectos Hector Bernal Trujillo stwierdził, że zawsze otrzymuje od pracodawców pozytywne opinie na temat uczniów odbywających praktyki w zawodzie - informatyk. Podczas wizyt monitorujących pracodawcy mówili, że bardzo cenią sobie umiejętności młodych polskich informatyków, tym bardziej, że w Hiszpanii praktykę zawodową odbywa się dopiero po szkole średniej. Opiekunami praktyk byli Piotr Masiak i Dariusz Borkowski.
  *Szczegóły*
  D.Borkowski
 • Za rok szkolny 2017/2018 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Płocharczyk Natalia - Liceum Ogólnokształcące oraz Banach Damian - Technikum

  D.Borkowski
 • W ZSP w Myszyńcu została odsłonięta tablica pamięci sierż. Mariusza Deptuły
  W 7. rocznicę śmierci na polu walki, 23 października, społeczność ZSP w Myszyńcu, rodzina, wojskowi, samorządowcy i koledzy z brygady uczcili pamięć sierż. Mariusza Deptuły. Zginął w czasie misji w Afganistanie. Tablica pamiątkowa została odsłonięta w szkole, naprzeciwko wejścia. Otaczają ja pogięte, odwrócone konary, które przypominają barć. Ma to symbolizować pochodzenie żołnierza, z Kurpi. Mariusz Deptuła był w latach 1998 – 2001 uczniem ZSZ w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Tablicę odsłonili bliscy, w tym żona Iwona, mama Zofia, brat Dariusz. Zanim się to stało, zebrani wzięli udział we mszy św. w bazylice. Potem przeszli przez Myszyniec, prowadzeni przez orkiestrę wojskową. Pod szkołą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego oddali cześć poległemu koledze, wciągając polską flagę na maszt. Potem została odsłonięta tablica. Goście, w tym wojskowi z kilku brygad, zostali zaproszeni do sali. Płk Adam Krysiak mówił; - Ból się zmniejszył, już nie zadajemy pytań, dlaczego tak się stało. Gdy ktoś, nie związany z wojskiem, pyta mnie, czy był bohaterem, bez wahania mówię: tak. Odczytał też kurpiowską pieśń żałobną "Zmerły cłowiece". Drogę zawodową Mariusza Deptuły przedstawił plut. Krzysztof Ojżałowski, mąż zaufania 15 Brygady. Mówił bardzo osobiście. - Dla nas nie był Mariuszem Deptułą, tylko "Deptakiem". Młodsi uczestnicy wydarzenia, z klas wojskowych, mieli okazję obejrzeć wozy bojowe Rosomak, którymi przyjechali żołnierze.
  *Szczegóły*
  D.Borkowski
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Piłce Nożnej Dziewcząt - Orlik Łyse, 22.10.2018r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • MISTRZOSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT 10 X 800 M Ostrołęka, 13.10.2018 r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • MISTRZOSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH MĘŻCZYZN 10 X 1000 M Ostrołęka, 13.10.2018 r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • W dniu 9 października 2018r w Kadzidle na obiektach sportowych Zespołu Szkół Powiatowych przy ulicy Słonecznej 2. odbył się "PIKNIK MILITARNY Z OKAZJI 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ"
  W konkurencji "TOR PRZESZKÓD" uczniowie klasy III Ti w składzie: Błędek Bartosz, Czarneta Michał i Kaczeński Szymon zajęli II miejsce
  W konkurencji "STRZELANIE" (strzelanie z karabinka sportowego kbks, z przeziernikowymi przyrządami celowniczymi, odległość 50m, cel – tarcza) w kategorii "UCZEŃ" III miejsce zajął uczeń klasy III Ti Warych Maciej, natomiast w kategorii "DOROŚLI" I miejsce zajął nauczyciel ZSP Myszyniec Dariusz Borkowski.
  D.Borkowski
 • MISTRZOSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO w indywidualnych biegach przełajowych w Ostrołęce - 06-10-2018r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Ostrołęka, 29.09.2018r.
  *Szczegóły*
  D.Michalska
 • W dniach 20-21 września 2018r. uczniowie z klas: II TA i IV TA wraz z wychowawcą p. A. Jachimczyk i p. J. Jędrzejczyk wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poznania na największe targi rolnicze w Polsce AGRO SHOW BEDNARY 2018
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk

  INFORMACJE - Rok szkolny 2017/2018


 • 06 maja 2018 r. w OCK odbyły się III Spotkania Językowe i finał konkursu „Ojczysty- -dodaj do ulubionych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki p. Janusza Kotowskiego.
  „Ojczysty- dodaj do ulubionych” to kampania społeczno-edukacyjna, która ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków. Ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.
  Celem spotkania było m.in. nagrodzenie finalistów konkursu. Wśród wyróżnionych znalazła się Natalia Płocharczyk, uczennica kl. I LO.
  H.Malinowska

 • Kolejny sukces w X Powiatowum Konkursie Języka Angielskiego
  Jak co roku w kwietniu, uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoja wiedzę i umiejetności posługiwania sie językiem angielskim biorąc udział w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie.
  *Szczegóły*

 • 22 marca 2018 roku ( w czwartek) odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy Matematycznej „ Mistrz Matematyki 18”, której organizatorem był Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III LO: Michał Domian, Karol Jachimczyk i Diana Ścibek. Wyniki indywidualne (kategoria liceum)
  I miejsce Michał Domian
  II miejsce Diana Ścibek
  III miejsce Karol Jachimczyk
  W kategorii zespołowej nasza szkoła zajęła I miejsce!
  *Szczegóły*

 • Erasmus +
  Od 11 listopada do 9 grudnia 2017r.uczniowie Technikum w Myszyńcu po raz trzeci uczestniczyli w projekcie realizowanym w ramach środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Uczniowie technikum w zawodach technik informatyk oraz technik agrobiznesu wyjechali na 4 - tygodniowy staż do Hiszpanii.
  Projekt " RAZEM NA STAŻ" zakłada podniesienie mobilności uczniów technikum. Uczniowie nasi zostali bardzo pozytywnie ocenieni przez hiszpańskich pracodawców. W ramach programu uczniowie uczestniczyli także w przygotowaniu pedagogiczno - kulturowo - językowym, poznali historię, kulturę oraz zwyczaje Andaluzji.
  *FOTORELACJA*

 • 9 listopada 2017 roku klasa mundurowa Technikum w zawodzie technik informatyk wyjechała na strzelnicę do Kadzidła.
  *Szczegóły*

 • Uczennice Kl. 3 LO Angelika Suchodolska i Diana Ścibek reprezentowały 6 listopada 2017 naszą szkołę na konkursie biologicznym w ZSP w Czerwinie organizowanym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Diana Ścibek zajęła 3 miejsce.
 • 17 października 2017 roku klasa mundurowa Technikum w zawodzie technik informatyk wyjechała do 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego w Lipowcu
  *Szczegóły*

 • 7 października 2017 roku klasa mundurowa Technikum w zawodzie technik informatyk brała udział w projekcie "Legionista w boju 3" organizowane przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ OBRONY TERYTORIALNEJ LEGIA NADNARWIAŃSKA. Zawody odbyły się strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Stepna Michałki.

  INFORMACJE - Rok szkolny 2016/2017


 • Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
  Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się WAKACJE– czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI:
  Uczniowie: Łucja Warych, Michał Makowiecki
  Opiekunowie : p. M. Świtaj i p. A.Jachimczyk
 • 11 czerwca 2017r. odbył się III Rodzinny Festyn ,,Zdrowa rodzina bez uzależnień", w którym nasi uczniowie wzięli udział w charakterze wolontariuszy.
 • 10 czerwca 2017 roku klasa mundurowa Technikum w zawodzie technik informatyk brała udział w projekcie "Legionista w boju 2" organizowane przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ OBRONY TERYTORIALNEJ LEGIA NADNARWIAŃSKA. Zawody odbyły się strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Stepna Michałki.
  *Szczegóły*

 • 1 czerwca 2017 roku klasa mundurowa Technikum w zawodzie technik informatyk odbyła szkolenie na strzelnicy sportowej w Kadzidle.
  *Szczegóły*

 • 12 maja 2017r. uczniowie klas: I LO "A", I T, II T i III T uczestniczyli w projekcji filmu w reżyserii Jacka Frankowskiego, która odbyła się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Film opowiada o historii młodej dziewczyny ze wsi, która staje w konflikcie z miejscowym proboszczem. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją i odpowiedzieć na pytanie, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę. Po zakończonym seansie uczniowie pod opieką nauczycieli wrócili na pozostałe lekcje.
 • Dnia 20.04.2017r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień Przedsiębiorczości", podczas którego uczniowie klas ILO ,,A" i ,,B" mogli spędzić czas w wybranej przez siebie firmie czy instytucji. Były to różne miejsca, takie jak: Przedszkola, Szkoły, Biblioteka, Urząd Miejski w Myszyńcu, Dom Dziecka, Apteka ,,Kurpianeczka", czy nawet stanowisko Organisty w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu. Dzień Przedsiębiorczości umożliwił uczniom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację ich przyszłych planów zawodowych.
 • Dnia 24 marca 2017 r. uczniowie klas: I LO "A" i "B" a także II LO pod opieką nauczycieli uczestniczyli w spektaklu w Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej pt. "Więzienna lekcja historii'' w wykonaniu grupy teatralnej Upadłe Anioły Powstają z zakładu karnego w Przytułach Starych. Sztuka teatralna opowiadała o żołnierzach wyklętych, a dokładnie wspominane były ich chwile w więzieniu. Po zakończonym spektaklu uczniowie pod opieką nauczycieli wrócili na pozostałe lekcje do szkoły.
 • 24.03.2017r. Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia akcji ,,Cichy Bohater" wśród nas... Młodzież zgłaszała swoje propozycje w kategoriach: odwaga, lojlność, bezinteresowna pomoc, działalność społeczna, bohaterstwo.
  Statuetkę ,,Cichego Bohatera" otrzymali:
  Tomasz Krajza III LO- w kategorii Odwaga
  Agnieszka Kordek III LO-w kategorii Lojalność
  Joanna Pliszka IV T i Angelika Cicha II LO-w kategorii Pomoc
 • 23.03.2017r. młodzież klas IV T i III LO pod opieką wychowawców : p. M. Świtaj i p. A Jachimczyk oraz p. Urszuli Redyk – wicedyrektor szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
 • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbył się pod HASŁEM KOLORÓW.
  Każda klasa wylosowała kolor, który dominował w jej ubiorze. Najbardziej zorganizowaną klasą okazała się klasa III LO. Zwycięzcom nagrodę wręczył dyrektor szkoły Pan Sławomir Świtaj. Przeprowadzono także konkurs pt. ,,Rozpoznaj nauczyciela". Uczniowie mieli zadanie rozpoznać nauczyciela na podstawie zdjęcia z dzieciństwa. Owa konkurencja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, co jeszcze bardziej umiliło obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Do rozpoznania było 16 fotografii. Pierwszy Dzień Wiosny przebiegł bardzo entuzjastycznie i przede wszystkim kolorowo. Obchody z okazji Wiosny można zaliczyć do udanych!
 • 20 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ojca Mariusza Wójtowicza. Tematem rekolekcji był ,,Przyjaciel Zbawiciel", który jest celem naszego życia. Ojciec Mariusz przedstawił prosty ,,przepis na niebo" oraz poprowadził nietypową Drogę Krzyżową, która była zachęceniem do zdjęcia naszych ,,codziennych masek".
 • 13 i 14 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z klas III z poszczególnych szkół: Myszyńca, Czarni, Zawad, Wolkowych oraz z Surowych. Dni otwarte zaczynały się od zapoznania odwiedzających z krótką informacją o naszym Patronie. Następnie goście zostali zapoznani z bazą lokalową szkoły oraz atmosferą panującą na zajęciach. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z dyrektorem p. Sławomirem Świtajem, który zapoznał gimnazjalistów z ofertą kształcenia oraz obowiązującymi zasadami w szkole. Na koniec dyrektor pożegnał naszych gości i serdecznie zachęcił do następnego spotkania we wrześniu.
  Osoby, które oprowadzały gimnazjalistów:
  • Aleksandra Kłoskowska, kl. III LO
  • Sebastian Kaczmarczyk, kl. III LO
  • Agnieszka Kordek, kl. III LO
  • Wiktoria Gnatkowska, kl. II LO
  • Karol Jachimczyk, kl. II LO
  • Kacper Jędrzejczyk, kl. I LO "B"
  • Alicja Warych, kl. I LO "B"
  • Michał Makowiecki, kl. I LO "A"
  • Mateusz Orzołek, kl. I LO "A"
 • 9 marca 2017 roku w ostrołęckiej hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło także naszych przedstawicieli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I LO "A": Łucja Warych oraz Michał Makowiecki, uczennica z klasy III LO: Milena Cicha, a także uczniowie z I Technikum: Maciej Warych i Jakub Duszak. Opiekę sprawowały: p. U. Redyk i p. A. Jachimczyk.
  *Szczegóły*

 • 1 marca o godzinie 18:00 delegacja z naszej szkoły oddała uroczysty hołd żołnierzom wyklętym, składając kwiaty przy pomniku żołnierzy obok gminy w Myszyńcu.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I Technikum, którzy byli w strojach mundurowych oraz uczniowie z klas I LO i III LO pod opieką nauczycieli: p.U. Redyk, p.A. Jachimczyk, p.D. Michalska i p. B. Murzyn.
 • 10 lutego 2017 r. młodzież naszej szkoły w ramach profilaktyki uzależnień uczestniczyła w spotkaniu ze znanym raperem ARKADIO, które odbyło się w sali widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.
  ARKADIO zachęcał słuchaczy do tego, aby spełniać swoje marzenia i nie bać się wiązać z nimi przyszłości. Opowiedział całą swoją drogę wspinania się na szczyt, akcentując trudne momenty w swoim życiu. W spotkaniu nie zabrakło także autorskich utworów rapera oraz freestyle'u.
  Po ciekawym i udanym spotkaniu uczniowie pod opieką nauczycieli wrócili na pozostałe lekcje do szkoły.
 • Dnia 21 grudnia 2016r. w pięknie udekorowanej sali Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyły się „Jasełka bożonarodzeniowe”.
  W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego występu. Boże Narodzenie to czas radości, refleksji, nadziei. Czas, kiedy, dobro realnie zwycięża zło. Tegoroczne Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką księdza Dawida Kuleszy w bardzo realny sposób przedstawiły czas oczekiwania pewnej staruszki na narodziny Jezusa Chrystusa. Tej niezwykłej nocy nowo narodzonemu towarzyszył anioł oraz ludzie z różnego środowiska społecznego. Podsumowaniem całej inscenizacji było krótkie, ale poruszające przemówienie ks. Dawida, które jeszcze dobitniej wskazało nam jakimi zachowaniami powinniśmy kierować się nie tylko tego jednego dnia, ale przez całe życie, po to, aby Boże Narodzenie było codziennie w naszym sercu. Jasełka zakończono tradycyjnymi życzeniami złożonymi dla uczniów i ich rodzin od dyrektora szkoły p. Sławomira Świtaja i przełamaniem się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi na owej uroczystości.
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY” z okazji obchodów ROKU CZYTELNICTWA
  Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu. Fotografię formatu 21x15 należy dostarczyć do dnia 31.01.2017 r. do biblioteki szkolnej.
  REGULAMIN KONKURSU
  1. Konkurs kierowany jest do uczniów ZSP w Myszyńcu.
  2. Celem konkursu „Z książką mi do twarzy” jest:
  • Wizualizacja pasji czytania, miłości do książek.
  • Popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu (w domu, w miejscach publicznych takich jak ulica, przychodnia, sklep, autobus, szkoła, biblioteka).
  • Upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, dialogu ze światem i wyrażania emocji.
  3. Prace należy wykonać zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony praw autorskich i prawa do ochrony wizerunku.
  • Autor fotografii przekazując zdjęcie na konkurs wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych i na publikację prac (oświadczenie dostępne w bibliotece).
  4. Każdy uczestnik może dostarczyć maksymalnie 3 fotografie do biblioteki lub nauczycieli polonistów.
 • Powiatowy Konkurs Geograficzny "Astronomia w geografii" odbył się 8 grudnia 2016r.
  Do konkursu zgłosiły się 4 szkoły powiatowe: ZSP w Myszyńcu, Kadzidle, Czerwinie i Goworowie.
  Wyniki Konkursu: I Diana Ścibek - ZSP w Myszyńcu (op. U. Redyk i J. Puławska)
  II Piotr Gąsior - ZSP w Czerwinie (op. J. Jankowska)
  III Sebastian Ruszczyk - ZSP w Myszyńcu (op. U. Redyk, J. Puławska )
  Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce wręczyła pani Magdalena Pietras - Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie.
 • Dnia 1. 12. 2016 odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.
  Zorganizowały go polonistki: Katarzyna Mierzejewska i Hanna Malinowska. Wśród reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych najlepszym okazał się Mateusz Szyszka, uczeń kl. II TI z ZSP w Myszyńcu, III miejsce zajęła Wiktoria Rolka z kl. I LO z ZSP w Myszyńcu.
 • 15 listopada 2016r. Odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości i Dnia Patrona.
  Uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie „Ach ta niepodległa, czyli lata 20, lata 30”. Miało ono na celu upamiętnienie 98. rocznicy odzyskania niepodległości, ale również przybliżenie okresu XX – lecia międzywojennego. Tym razem zamiast pieśni patriotycznych, wspominania wielkich bohaterów i okresu zaborów, uczniowie pokazali jak młoda Polska cieszyła się wolnością. Społeczność szkolna i goście usłyszeli najpopularniejsze przeboje tego okresu. Zapoznali się z takimi gwiazdami polskiego kina i estrady, jak Ordonka, Eugeniusz Bodo. Klimat tamtych lat oddawały stroje z epoki, dekoracje w stylu art deco.
  Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tego spektaklu.
 • 12 października 2015 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu wykorzystali to święto do okazania nauczycielom wdzięczności za codzienny trud. W przygotowanej przez uczniów klasy I ,,A'' , II i III Liceum Ogólnokształcącego pod czujnym okiem p. Aliny Jachimczyk i p. Małgorzaty Świtaj części artystycznej znalazło się miejsce i na uśmiech, i na refleksję. Obecni byli nie tylko nauczyciele ale także inni pracownicy szkoły. Zebrało się całkiem liczne grono świętujących. Jak zwykle przy takich okazjach w niejednym nauczycielskim oku pojawiła się łza wzruszenia.
 • Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 roku wspólna lektura "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W ubiegłym roku czytano pozytywistyczno romantyczną „Lalkę” Bolesława Prusa.W tym roku przyszedł czas na twórczość Henryka Sienkiewicza w związku z obchodami setnej rocznicy śmierci pisarza.
  Tegoroczna lektura „Quo Vadis” została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Po raz kolejny „Wspólne czytanie” było dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą. „Quo vadis” to piekna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasami góry przenosić. 26 października 2016 roku uczniowie i nauczyciele nasze szkoły zgłębiali treść powieści „Quo Vadis”. Lekturę dzieła rozpoczął Dyrektor Sławomir Świtaj. Do szóstej godziny lekcyjnej czytali na zmianę przedstawiciele klas licealnych, zawodowych i technikum. Budowaniu nastroju służyła muzyka z filmu Jerzego Kawalerowicza. Zaangażowanie uczestników świadczy o tym, że głośne czytanie powtórzymy za rok.
  Hanna Malinowska
  Katarzyna Mierzejewska
  Jadwiga Jędrzejczyk
 • Zaczął się nowy rok szkolny! Zanim uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy po wakacjach spotkali się w szkolnych murach, wzięli udział we mszy św. w myszynieckiej Bazylice Mniejszej. Następnie, społeczność uczniowka zgromadziła się na sali gimnastycznej, gdzie zgodnie z ceremoniałem szkoły, dyrektor p. Sławomir Świtaj zainagurował nowy rok szkolny 2016/2017. Do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu im. ks. Adama Bargielskiego, dołączyli nowi uczniowie, dzięki którym powstały:
  • dwie klasy Liceum Ogólnokształcącego (klasa A i B)
  • klasa technikum: technik informatyk: klasa mundurowa
  • klasa wielozawodowa
  Rok szkolny 2016/2017 witamy pełni wiary, że przyniesie nam wiele dobra i okaże się naprawdę owocny.

  INFORMACJE - Rok szkolny 2015/2016


 • Informacje SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  *Szczegóły*

 • 14 czerwca uczniowie klas I LO, I T, III TOŚ wraz z nauczycielami Anną Grzybowską i Małgorzatą Świtaj brali udział w wycieczce do stacji badawczej PAN w Popielnie.
  *Szczegóły*

 • Ogólnopolski Konkurs „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”
  Troje uczniów, którzy realizowali tegoroczny program Dnia Przedsiębiorczości wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Konkurs obejmował trzy kategorie prac:
  a)Film - Sebastian Ruszczyk kl. I LO
  b) Prezentację multimedialną - Karolina Rydel kl.ILO
  c) Pracę pisemną-Milena Szmyt kl. I LO
  W prace konkursowe zaangażowani byli również uczniowie: Drężek Łucja, Paulina Lis, Kozłowska Julita, Sebastian Szmigiel i Karol Jachimczyk z klasy I LO.
  Opiekunem merytorycznym uczniów była Pani Alina Jachimczyk.
 • W dniu 12 czerwca 2016 r. w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu prezentowali swoje wrażenia z pobytu w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+.
  *Szczegóły*

 • 2 VI odbył się w ZSP Kadzidło IV Międzypowiatowy konkurs przyrodniczo-łowiecki "Darz Bór". Naszą szkołę reprezentowali Marek Ruszczyk z kl. III TOŚ i Sebastian Szmigiel z kl. I LO zajmując III miejsce.
  *Szczegóły*

 • 20 kwietnia 2016r. uczniowie klasy I LO wzięli udział w XIII Edycji Dnia Przedsiębiorczości
  *Szczegóły*

 • Ogólnopolski Konkurs „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”
  *Szczegóły*

 • 13.04.16 w ILO w Ostrołęce odbył się konkurs „Ojczysty- dodaj do ulubionych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki p. Janusza Kotowskiego.
  „Ojczysty- dodaj do ulubionych” to kampania społeczno- edukacyjna, która ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków. Ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.
  W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W lutym odbył się etap szkolny, w którym została wyłoniona trójka najlepszych: Klaudia Rolka: I LO, Monika Turek: III LO, Karolina Osowiecka: III LO.
  W etapie międzyszkolnym w Ostrołęce Klaudia Rolka zajęła II miejsce. 8 maja 2016r. laureaci zostaną nagrodzeni podczas obchodów Dnia Języka Ojczystego w OCK w Ostrołęce.
 • W dniu 13-04-2016 w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyła się prezentacja kierunków kształcenia WSAP w Ostrołęce. Uczniowie najstarszych klas mieli możliwość zapoznać się z ofertą: studiów I stopnia (licencjackich), studiów II stopnia (magisterskich) i studiów podyplomowych organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z WSAP w Ostrołęce oraz warunkami studiowania.
 • „Kto czyta, żyje podwójnie”
  Umberto Eco
  Statystyki przeczą stwierdzeniu tego pisarza. Według wyników badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, której celem była ocena stanu czytelnictwa w Polsce, około 58% Polaków nie przeczytało w 2014 roku żadnej książki.
  Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016 jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ludzie kultury postanowili zaangażować się w akcję promującą tego typu działania. Cała polska czytała już dzieła Mickiewicza, Prusa, Fredry. W tym roku przyszedł czas na twórczość Henryka Sienkiewicza w związku z obchodami setnej rocznicy śmierci pisarza. I edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo zagościła w murach Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. 8 kwietnia 2016r. uczniowie i nauczyciele przystąpili do głośnego czytania „Potopu”. Zgłębiali treść powieści o niepokornym Kmicicu i jego płomiennej miłości do pięknej Oleńki.
  Lekturę dzieła rozpoczął Dyrektor Sławomir Świtaj. Do szóstej godziny lekcyjnej czytali na zmianę nauczyciele i uczniowie klas licealnych, zawodowych i technikum. Budowaniu nastroju służyła muzyka z filmów Hoffmana.
  Wysoka frekwencję i zaangażowanie uczestników świadczą o tym, że głośne czytanie stanie się szkolną tradycją. Ciekawe, co będziemy czytali za rok?
  Hanna Malinowska
  Katarzyna Mierzejewska
  Jadwiga Jędrzejczyk
 • W dniu 10.03.2016r. odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy Matematycznej „Mistrz Matematyki 16” w Kadzidle.
  *Szczegóły*

 • „WYRWANI Z NIEWOLI”
  12.02.2016r. Czy człowiek może odnaleźć w swoim życiu szczęście po tym jak w dzieciństwie doświadczył piekła: obojętności rodziców, uzależnienia od alkoholu, narkotyków, pornografii? Świadectwo Jacka i Piotrka przekonuje, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. W styczniu ostatniego dnia nauki przed feriami szkolnymi,Piotrek i Jacek po raz pierwszy odwiedzili Myszyniec. Spotkanie odbyło się w RCKK, na które przyszła młodzież z ZSP w Myszyńcu i gimnazjum z Wykrotu. Zaproszeni goście opowiadali o trudnych chwilach w swoim życiu. Forma przekazu jaką zaprezentowali dla młodzieży była wyjątkowa. Mówili otwarcie i z odwagą o tym co przeżyli będąc na samym dnie. Przełamywali bariery nieufności, obawy, a wprowadzali atmosferę, która sprzyjała młodzieży na swobodne samopoczucie i nawiązanie relacji. Zainicjowali również scenkę z Ewangelii o paralityku, w którą włączyli młodzież. Było to autentyczne świadectwo, wspaniałe przeżycie i niesamowita zabawa w rytmie rapu. Grają dobrą muzykę, Jacek jest jej twórcą, a nie opuszcza też ich świetny humor. Spotkanie trwające dwie godziny minęło bardzo szybko. Jacek i Piotrek to współcześni głosiciele Dobrej Nowiny, jak sami mówią „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” oraz „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.
 • Erasmus +
  Projekt " Praktyczny uczeń" realizowany i finansowany w ramach programu Erasmus + Kształcenie i szkolenia zawodowe - Akcja KA1 mobilność edukacyjna Projekt realizowany w ramach konsorcjum ZSP w Myszyńcu, ZSP w Łysych oraz z ZSP w Czerwinie przy koordynacji Profile School of Fluent English.
  W ramach projektu uczniowie klasy trzeciej Technikum w zawodach technik informatyk oraz technik ochrony środowiska Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu uczestniczyli w terminie od 8 listopada do 6 grudnia 2015 na stażu w Cordobie w Hiszpanii, region Andaluzji. Uczniowie wykonywali swoje zadania związane z zawodem u zagranicznych pracodawców m.in. w punktach obsługi i serwisowania sprzętu informatycznego, w parku narodowym dbali o stan i pielęgnowali chronione drzewa i krzewy, na Uniwersytecie w Cordobie wykonywali zadania związane z oceną i stanem środowiska.
  W swojej pracy wszyscy stażyści musieli porozumiewać się z pracodawcami w języku angielskim lub hiszpańskim. W tym celu przed wyjazdem każdy z uczniów odbył 20-godzinny kurs języka hiszpańskiego oraz kurs z przygotowania pedagogiczno - kulturowego.
  Uczniowie uczyli się samodzielności, sami musieli dojechać do pracy, poruszać się po dużym mieście jak i komunikować się z lokalną społecznością. Praca naszych uczniów została bardzo dobrze oceniona przez zagranicznych partnerów. Uczniowie otrzymywali pozytywne komentarze i na koniec zostali ocenieni na oceny celujące i bardzo dobre.
  W ramach programu kulturowego uczniowie mieli zorganizowane wycieczki fakultatywne po Cordobie, wyjeżdżali do Malagi, Granady oraz Sewilli. Podczas całego pobytu dopisywała pogoda, także grupa miała piękne lato tej jesieni.

  Za udany wyjazd i możliwość zdobywania nowych umiejętności oraz poznanie nowych kultur pragniemy podziękować naszym partnerom krajowym i zagranicznym.

  Dyrektor, opiekunowie oraz uczestnicy staży z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu
  *Foto*
  PREZENTACJA
 • 20 XI w ZSP w Kadzidle odbył się X Międzypowiatowy konkurs ekologiczny „Zielono mi”.
  *Szczegóły*

 • 26 Października 2015 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie miał miejsce konkurs biologiczny organizowany pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Amanda Bałdyga zajęła I miejsce, natomiast Tomasz Ruszczyk zajął II miejsce.
  *Szczegóły*

 • 12 października 2015 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu wykorzystali to święto do okazania nauczycielom wdzięczności za codzienny trud. W przygotowanej przez uczniów klasy I ,,A'' , II i III Liceum Ogólnokształcącego pod czujnym okiem p. Aliny Jachimczyk i p. Małgorzaty Świtaj części artystycznej znalazło się miejsce i na uśmiech, i na refleksję. Obecni byli nie tylko nauczyciele ale także inni pracownicy szkoły. Zebrało się całkiem liczne grono świętujących. Jak zwykle przy takich okazjach w niejednym nauczycielskim oku pojawiła się łza wzruszenia.

  INFORMACJE - Rok szkolny 2014/2015


 • Informacje SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  *Szczegóły*

 • Dnia 17 czerwca 2015r. uczniowie: Marek Ruszczyk i Krystian Szmigiel reprezentowali naszą szkołę we III Międzynarodowym Konkursie Przyrodniczo-łowieckim „Darz-Bór” w ZSP w Kadzidle.Zdobyli III miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody.
  *Szczegóły*

 • IV SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG
  *Szczegóły*

 • Dnia 12 czerwca 2015r.uczniowie klasy II i III Technikum Ochrony Środowiska wraz z paniami: Małgorzatą Świtaj i Anną Grzybowską wzięli udział w wyjazdowej lekcji z przedmiotów zawodowych na terenie Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce.
  *Szczegóły*

 • 3 czerwca 2015r. uczniowie kl. II Technikum wraz z paniami: Małgorzatą Świtaj i Anną Grzybowską brali udział w wycieczce krajoznawczej.
  *Szczegóły*

 • W Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu 28 maja o godz.11 odbyła się konferencja z udziałem ekspertów dotycząca odnawialnych źródeł energii, którą zorganizowali dla mieszkańców miasta i gminy uczniowie kl.II LO pod kierunkiem pani Anny Grzybowskiej.
  *Szczegóły*

 • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG”
  *Szczegóły*

 • Zespół Szkół Powiatowych im. ks. A.Bargielskiego w Myszyńcu, 28 maja o godz. 11, przygotował dla okolicznych mieszkańców bezpłatną konferencję nt. wykorzystania energii odnawialnej. Będzie można dowiedzieć się ciekawostek o bateriach fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy małych elektrowni wiatrowych, a także skąd dostać dofinansowania.
  W czasie spotkania będzie możliwość otrzymania broszury informacyjnej na temat gdzie szukać finansowania OZE (Odnawialnych Źródeł Energi). - Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Postaw na słońce", realizowanym przez Fundację BOŚ, a jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii - głównie ogniw fotowoltaicznych, ale także pomp ciepła, biomasy, kolektorów słonecznych, małych elektrowni wiatrowych czy mikrogeneracji. Projekt składa się z ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej oraz konkursów dla szkół. Jednym z punktów konkursu jest zorganizowanie konferencji dla mieszkańców miasta i gminy prowadzonej przez ekspertów z Fundacji BOŚ do spraw Odnawialnych Źródeł Energii i pozyskiwania środków na mikriinstalacjie OZE.
  Anna Grzybowska
 • Dnia 25 marca 2015 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego w Lelisie.
  Konkurs obejmował wiedzę określoną przez podstawę programową szkoły średniej sprawdzaną przez zadania: zrozumienie tekstu słuchanego, zrozumienie tekstu pisanego, środki językowe, wiedza z zakresu kultury Wielkiej Brytanii oraz umiejętność redagowania wypowiedzi pisemnych.
  Nagrody zostaną rozdane w ostatnim tygodniu kwietnia, a otrzymają je n/w uczniowie.
  Uczniowie klasy I LO (kategoria klasy I/II):
  II miejsce - Kaczmarczyk Edyta
  III miejsce - Jabłonowski Daniel
  Uczniowie klasy III LO (kategoria klasy III/IV):
  I miejsce - Archacka Kinga
  II miejsce - Drężek Małgorzata

  ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY
 • Dzień Przedsiębiorczości - 25.03.2015 r.
  Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości dwunasty raz uruchomiła program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych -Dzień Przedsiębiorczości- Projekt sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Honorowym Patronatem objął akcję, jak co roku, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
  Zespół Szkół Powiatowych im .Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu kolejny raz uczestniczy w tej akcji. W tym roku udział biorą uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego i II Technikum. Uczniowie będą odbywać jednodniowe praktyki w wybranym miejscu pracy, co pozwoli pozyskać informacje  o wykształceniu, kwalifikacjach i predyspozycjach potrzebnych do wykonywania danego zawodu oraz w pewnym stopniu pozwoli zweryfikować wyobrażenia o danym zawodzie. Uczniowie zapoznają się z organizacją i zarządzaniem firm. Mają możliwość analizowania struktury zatrudnienia w zakładzie pracy i obserwowania związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową, uczestniczą w codziennym życiu firmy.
  W tym roku uczniów z ZSP im. Ks. Adama Bargielskiego przyjęły pod swój dach następujące placówki i firmy: Zespół Szkół w Myszyńcu, Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu, Przedszkole Unijne ,,Pod gwiazdkami” w ZS w Wolkowych, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu, F.H.U. ,,MARCO” Długołęcki Marek Surowe, Pośrednictwo Finansowo-Ubezpieczeniowe Jarosław Luma, Niepubliczne Przedszkole ,,Radosny Zakątek”w Białusnym Lasku, Urząd Miejski w Myszyńcu, Niepubliczne Przedszkole,, Radosny Zakątek” w Myszyńcu, KWP z/s w Radomiu – Komisariat Policji w Myszyńcu, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, ,,Domator” Kazimierz Sikora w Łysych, Samorządowe Przedszkole w Myszyńcu ul. Dzieci Polskich 1, Zespół Szkół w Wolkowych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu, Firma Handlowa „Pyszny”, Usługi Finansowe Wojciech Dyka, O/R Krus Warszawa PT w Myszyńcu, Restauracja Wietnamska „Van Binh”w Ostrołęce, Sala Bankietowa „Dworek Marysieńka” w Myszyńcu, Szkoła Podstawowa w Woli Błędowskiej, Karczma MarysieŃka w Myszyńcu, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Panda”, Masarnia Edward Balcerczyk,” Samsel serwis” w Myszyńcu, „Domator” w Myszyńcu.
  A. Jachimczyk
 • Dnia 24.03.2015r. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyła się Olimpiada Wiedzy Matematycznej „Mistrz matematyki 15”. W konkursie udział wzięli uczniowie uczący się w gimnazjach oraz powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III LO: Edyta Klimek, Paulina Wróbel i Daniel Łachacz. Jako zespół szkół nasi uczniowie zdobyli I miejsce.
 • Udział młodzieży w rajdzie „Szlakami Barci Kurpiowskich” - 26-09-2014
  *Szczegóły*

 • „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J. 15,13). Pod takim hasłem 7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły – ks. Adama Bargielskiego. Dziękujemy uczniom klasy I LO, II LO, III LO, III TI, III TOŚ, którzy przygotowali przedstawienie pod opieką: p. Moniki Kobus- Gołyś, p. Agnieszki Dziełak oraz p. Dariusza Borkowskiego.
 • III POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY dla szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015
  *Szczegóły*
  *Regulamin*

  INFORMACJE - Rok szkolny 2013/2014


 • 29 maja 2014r.uczniowie kl. I Technikum Ochrony Środowiska i Technikum Informatycznego uczestniczyli w wycieczce do rezerwatów przyrody "Torfowisko Serafin” i "Podgórze”. Podziwialiśmy śpiew ptaków wodno-błotnych, widzieliśmy drzewostany nasienne i poznaliśmy szkodniki owadzie niszczące lasy, o których opowiadał pan Robert Kubeł-leśniczy z Serafina. Z wieży przeciwpożarowej w Wachu oglądaliśmy panoramę lasów kurpiowskich. Pan leśniczy Waldemar Tabaka zapoznał nas z przepisami przeciwpożarowymi obowiązującymi w lasach. Dziękujemy nadleśnictwu Myszyniec za przygotowanie ogniska i ciekawą wycieczkę przyrodniczą. Anna Grzybowska i Małgorzata Świtaj
  *Szczegóły*
 • 28 maja 2014 r. braliśmy udział w II Międzynarodowym konkursie przyrodniczo-łowieckim "Darz Bór", organizowanym przez ZSP w Kadzidle. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mariusz Duda, Mateusz Turek, Krystian Szmigiel, zdobywając III miejsce.
  Anna Grzybowska
 • 19.05.2014 AKCJA „TERAZ NIEMIECKI”
  Akcja „Teraz NIEMIECKI” to ogólnopolska kampania na rzecz propagowania idei wielojęzyczności zorganizowana przez wydawnictwo Nowa Era. Ma ona na celu popularyzację oraz uświadomienie rangi i wagi języka niemieckiego wśród Polaków, zarówno wśród nauczycieli, uczniów, jak również i rodziców.
  Dlaczego Niemiecki?
  Niemiecki to język jutra otwierający przed młodymi ludźmi drzwi do nowego, fascynującego świata.
  Miło mi poinformować, że nasza szkoła dołączyła do tej kampanii. Biorąc udział w projekcie stajemy się częścią tego ważnego dla języka niemieckiego wydarzenia.
  Chętni uczniowie włączą się w tę akcję promującą język niemiecki. Będą na bieżąco przygotowywać ciekawostki z krajów niemieckojęzycznych, prezentować je na forum w swojej klasie oraz zamieszczać na gazetce informacyjnej w naszej szkole. Razem możemy sprawić, że niemiecki będzie ważny. To nasze miejsce, nasz czas. Teraz NIEMIECKI.

  http://www.terazniemiecki.pl/
  http://www.youtube.com/watch?v=7dZiz90uTWA


  Honorowy patronat nad akcją objęły:
  Instytut Austriacki - Wrocław;
  Instytut Austriacki - Kraków;
  Instytut Austriacki - Warszawa;
  Uniwersytet Warszawski - Instytut Germanistyki
  Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej;
  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego;
  Ambasada Austrii w Warszawie

  Agnieszka Dziełak
  Tu nas znajdziesz
  *Certyfikat nauczyciela*
  *Certyfikat szkoły*
 • Już po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział w projekcie "Dzień przedsiębiorczości" - w tym roku udział bierze klasa I LO.
  Alina Jachimczyk
  *Szczegóły*
 • W czwartek 27 marca 2014 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyła się konkurs „Mistrz matematyki ‘14”. Organizatorem Olimpiady jest Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Olimpiadę zorganizowały nauczycielki matematyki: Agnieszka Grzegorczyk i Bogumiła Serafin W konkursie udział wzięli uczniowie uczący się w gimnazjach oraz powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy i zainteresowanie uczniów matematyką. O wygranej decydowały nie tylko punkty, ale i czas w którym uczniowie ukończyli test.
  Laureaci konkursu:
  Kategoria: TECHNIKUM
  II MIEJSCE: Albert Bednarczyk (ZSP w Myszyńcu)
  Kategoria: LICEUM
  I MIEJSCE: Mateusz Mysiorski (ZSP w Myszyńcu)
  III MIEJSCE: Monika Kaczmarczyk (ZSP w Myszyńcu)
  ZESPOŁOWO:
  I MIEJSCE: ZSP w Myszyńcu
  II MIEJSCE: ZSP w Łysych
  III MIEJSCE: ZSP w Kadzidle
  Po konkursie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Uczniowie oczekujący na wyniki konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy oraz obejrzeć pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klasy III LO. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce: wieże, tablety, kalkulatory, urządzenia wielofunkcyjne.
 • 20 marca 2014 roku rozstrzygnięty został Konkurs Historyczny „Historia mojej małej Ojczyzny w latach 1939-1956. Doświadczenia świadka historii”.
  Monika Kobus-Gołyś
  *Szczegóły*
 • W naszej szkole odbywają się zajęcia matematyki realizowane w ramach projektu „Młode kadry – nasza przyszłość”. Zajęcia te kierowane są do uczniów klasy IV technikum. Uczniowie ci zdają maturę w tym roku, a wiedza, jaką zdobywali przez cztery lata wymaga gruntownego powtórzenia, usystematyzowania i utrwalenia. Na tych zajęciach uczniowie mogą zmierzyć się z zadaniami egzaminacyjnymi. Wszystko po to, by zwiększyć szansę zdania matury z jak najlepszym wynikiem
  Danuta Glinka
  *Szczegóły*
 • XII Prezentacje Edukacyjne – Ostrołęka, 13.03.2014r.
  Alina Jachimczyk
  *Szczegóły*
 • Dnia 7 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Organizatorem był Zespół Szkół Powiatowych w Łysych. Uczennica klasy II LO –Kinga Archacka zajęła II miejsce w kategorii poezja śpiewana. Młodą wokalistkę wspierał zespół w składzie: Konrad Szmigiel (klasa I LO) i Mateusz Pyśk (klasa III LO a). Gratulujemy!!!
  Katarzyna Mierzejewska, Marlena Murach
  *Szczegóły*
 • Projekt- „Profile” School of Fluent English oraz Powiatu Ostrołęckiego „Młode kadry- nasza przyszłość” w ZSP w Myszyńcu Emilia Samsel
  *Szczegóły*
 • Góra Grosza edycja XIV
  W listopadzie po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję "GÓRA GROSZA". Dotychczasowe edycje pokazały, że akcja ta jest znana i uczniowie oraz nauczyciele z wielką chęcią włączają się w te akcje. Celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W rozpropagowanie akcji oraz przeprowadzenie zbiórki monet jak w latach ubiegłych chętnie włączyła się Spółdzielnia Uczniowska.
  Zbiórkę przeprowadzały uczennice klasy I LO:
  -Małgorzata Ruszczyńska
  -Aleksandra Kozon
  -Agata Grzybowska
  Nad akcją czuwała pani Alina Jachimczyk – opiekun Spółdzielni Uczniowskiej. Zebrane pieniądze w kwocie 33,90 zł zostały policzone i przekazane organizatorom akcji.
 • Uczniowie ZSP im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu brali udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony były nowotwory układu chłonnego – chłoniaki.
  Anna Grzybowska
  *Szczegóły*
 • Wycieczka do Olsztyna - 10 grudnia 2013 r. - Klasa IIT oraz uczniowie klas klas IT i ILO
  Alina Jachimczyk
  *Szczegóły*
 • W dn. 6.12.13r. w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło siedem szkół powiatowych (Czerwin, Łyse, Kadzidło, Baranowo, Troszyn, Myszyniec, Lelis).
  M.Murach
  *Szczegóły*
 • 5 grudnia 2013 r. uczniowie klasy I LO wzięli udział w II Olimpiadzie „Wiedzy o Gospodarce, Spółdzielczości i Unii Europejskiej”. Organizatorem była Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Społeczna w Ostrołęce. Nasza szkoła jako jedyna ze szkół powiatowych rywalizowała ze szkołami miejskimi, a uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki: 4-ty wynik z ilością 38 pkt. na 50 możliwych uzyskał Artur Stroner, kolejno : 6-sty wynik uzyskała Amanda Bałdyga, 7-my Tomek Ruszczyk, 8-my Dominik Deptuła i IX wynik Piotr Kaczmarczyk. Uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa i nagrody.
  Gratuluję!
  Opiekun: A. Jachimczyk
 • Z okazji jubileuszu – 15-lecia istnienia samorządu powiatowego 14 listopada 2013 roku w Lelisie został zorganizowany I Konkurs Wiedzy o Powiecie Ostrołęckim.
  Monika Kobus-Gołyś
  *Szczegóły*
 • 8 listopada 2013r. miał miejsce V konkurs Biologiczny pod patronatem Sarostwa Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Hasło tegorocznego konkursu to; genteyka, a etyka. Mateusz Mysiorski zajął I miejsce. Naszą szkołę reprezontowali także; Paulina Brodzik i Martyna Trzcińska.
  Anna Grzybowska
 • 24 października 2013 roku odbył się Konkurs Wiedzy o ks. Adamie Bargielskim – Patronie Szkoły. Podzielony on został na trzy kategorie: plastyczny, poetycki i test wiedzy o życiu i działalności ks. Adama Bargielskiego. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród uczniów sylwetki patrona szkoły, uwrażliwienie uczniów na relacje międzyludzkie, zachowania i postawy empatyczne oraz rozwijanie zdolności twórczych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły. Konkurs zorganizowany został przez panie: Katarzynę Mierzejewską i Monikę Kobus – Gołyś.
  Laureatami konkursu zostali:
  - test wiedzy: Małgorzata Ruszczyńska (kl. I LO), Milena Jędrzejczyk (kl. III LO A) i Milena Szydłowska (kl. III LO A)
  - plastyczny: Karolina Ścibek (kl. I LO), Albert Bednarczyk (kl. IV TI), Łucja Gieryk (kl. II LO)
  - poetycki (przedstawienie twórczości własnej): Anita Gut(kl. I LO)
  Monika Kobus-Gołyś
 • Dnia 2 października uczniowie klas I i II Technikum Ochrony Środowiska oraz I Technikum Informatycznego. Uczestniczyli w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków komunalnych w Myszyńcu. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje reaktor biologiczny. Zobaczyliśmy także Hydrofornię w Wykrocie, skąd pobierana jest woda dla naszej gminy. Poznaliśmy gatunki uprawianych w szkółce w Nadleśnictwie Myszyniec, dowiedzieliśmy się na temat szkodników niszczących nasze lasy i sposoby walki z nimi. Na koniec śpiewaliśmy przy ognisku i zajadaliśmy kiełbaski.
  Opiekunami naszej wycieczki były panie Małgorzata Świtaj i Anna Grzybowska.
  Dni wolne od zajęć dydaktycznych:
 • 2,3 stycznia 2014
 • 28,29,30 kwietnia 2014
 • 2 maja 2014
 • 5,6,7 maja 2014
 • 20 czerwca 2014


  INFORMACJE - Rok szkolny 2012/2013


 • W dniu 6 czerwca uczniowie z kl. I technikum ochrony środowiska i technikum informatycznego uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Myszyniec i rezerwatu przyrody "Torfowisko Serafin".
  *Szczegóły*

 • W dniu 15 maja uczniowie kl. II LO „b” Patrycja Brodzik, Aleksandra Pikora, Mateusz Mysiorski, reprezentowali naszą szkołę na III powiatowym konkursie z chemii w ZSP w Troszynie, pod patronatem starosty Ostrołęckiego. Mateusz Mysiorski zajął III miejsce w tym konkursie.
  A.Grzybowska

 • Protokół II TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ pod patronatem Starosty Ostrołęckiego rozegranego dnia 19 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu
  *Szczegóły*

 • Mam Haka Na Raka VI.
  Grupa czterech uczniów z klas II LO ,,B’’ i III LO ,,A’’ wzięła udział w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu ‘Mam Haka na Raka’, mającego na celu budowanie świadomości społeczeństwa odnośnie profilaktyki raka skóry. Uczniowie wykonali plakat i ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi czerniaka. Opiekę nad uczniami sprawowała Anna Grzybowska.

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Lelisie, 11.04.2013
  11.04.2013 roku w Lelisie odbył się II etap V Powiatowego Konkursu dotyczącego wiedzy z języka angielskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę dotyczącą znajomości zagadnień gramatycznych, elementów kultury krajów anglojęzycznych, zrozumienia tekstów pisanych i słuchanych oraz umiejętności wypowiadania się pisemnie. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez p. Samsel Emilię oraz p. Olkowską Małgorzatę. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu na ogólnym podsumowaniu Powiatowego Konkursu dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Czworo uczniów ZSP w Myszyńcu zajęło miejsca nagradzane:
  Grupa I/II
  Miejsce I- Radek Martyna II LO „A”
  Miejsce II- Drężek Krystian II LP profil rolniczo-spożywczy
  Miejsce III- Wnęta Jakub II LO „B”
  Grupa III/IV
  Miejsce III- Drężek Marta III LO "A"
  Uczniom serdecznie gratulujemy wyników.

  E.Samsel
 • Zwycięstwo naszych uczniów na Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Matematycznej 22.03.2013r.
  *Szczegóły*
  D.Glinka
 • DZIEŃ OTWARTY W WSA w ŁOMŻY - 27.02.2013r.
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk
 • III RS na KULIGU w Świdwiborku – 15.02.2013r.
  *Szczegóły*
  A.Jachimczyk
 • Uczennica Monika Kaczmarczyk zajęła I miejsce w IV konkursie Biologicznym pod Patronatem Starosty Ostrołeckiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie 8.XI.2012r.
  Anna Grzybowska
 • Adam Pawelczyk zajął III miejsce w VII Międzypowiatowym konkursie Ekologicznym "Zielono Mi" organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle 21.XI.2012r.
  Anna Grzybowska
 • Młodzież naszej szkoły bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu "Mam Haka na Raka", który tym razem dedykowany jest profilaktyce jednemu ze złośliwych nowotworów skóry - czerniakowi. Braliśmy udział także w poprzednich edycjach, dzięki którym młodzież rozwija swoje umiejętności komunikacyjne i informacyjne.
  Anna Grzybowska
 • W dniu 23.11.12r. w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło sześć szkół powiatowych (Czerwin, Łyse, Kadzidło, Baranowo, Troszyn, Myszyniec). Konkurs miał formę dyktanda, a celem było wyłonienie "Mistrza Ortografii Powiatu Ostrołęckiego". W tym roku została nim uczennica Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu- Milena Długołęcka. Nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
  Organizatorami konkursu byli: p. Sławomir Świtaj, p.Hanna Malinowska, p. Katarzyna Mierzejewska, p. Marlena Murach. Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Starosty Powiatu p. Stanisława Kubła, którego osobę miała zaszczyt reprezentować w siedzibie szkoły p. Małgorzata Kuśmierczyk.
 • Projekt - Język polski - „Młode kadry - nasza przyszłość”
  *Szczegóły*
 • Projekt - „Profile” School of Fluent English oraz Powiatu Ostrołeckiego „Młode kadry - nasza przyszłość” w ZSP w Myszyńcu
  *Szczegóły*
 • I Powiatowy Konkurs Geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013 pt.: „Hydrosfera - powłoka wodna Ziemi” - Myszyniec 16-11-2012
  *Szczegóły konkursu*

 • Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu w czerwcu br. w dniach od 18 do 28, wzięła udział w autorskim projekcie, pt.: „Poznając przeszłość budujemy przyszłość. ”Spotkania z historią w Sachsenhausen, Ravensbruck i Dachau. Spotkanie miało na celu wzmocnienie w młodych ludziach świadomości własnej tożsamości i poczucia przynależności do wielokulturowej Wspólnoty Europejskiej, w której niezwykle liczą się “małe ojczyzny” jej mieszkańców. Podróż do miejsc pamięci zakładała dialog i współpracę międzypokoleniową, a co za tym, idzie budowanie więzi ze świadkami historii, której poznawanie nie zamknie się w szkolnych podręcznikach. Głównym celem jest kształtowanie postawy dialogu i otwarcia w oparciu nie tylko o wiedzę historyczną ale również o doświadczenie świadków historii i osobiste zetknięcie się z miejscami martyrologii narodu polskiego. W programie zostały wykorzystane następujące metody i środki: prezentacja, dyskusja, mikroedukacja, burza mózgów, projekcja filmu, ankieta, badania przeprowadzone wśród uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu, udział nauczyciela historii. Wykorzystano doświadczenia Fundacji Polsko Niemieckie Pojednanie i Domu Spotkań z Historią. Zamierzeń i oczekiwać dotyczących w/w projektu było wiele. Przede wszystkim uczestnicy projektu mieli poznać martyrologię Narodu Polskiego, wydarzenia, które rozegrały się w Sachsenhausen, Ravensbruck i Dachau, życie codzienne więźniów. Od uczniów opiekunowie projektu oczekiwali przepracowania poszczególnych tematów w ramach podróży do miejsc pamięci i przedstawienia ich w formie prezentacji w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu oraz w naszym mieście. Po zakończonym projekcie w Sachsenhausen i Ravensbrück uczniowie zrekrutowani w poszczególnych zespołach roboczych przedstawili wyniki swoich prac opiekunom i pozostałym uczestnikom w formie prezentacji multimedialnych i wystaw.
  Wyniki pracy uczniów przebiły oczekiwania opiekunów projektu.
  Filmy, prezentacje multimedialne i wystawy przeprowadzone przez uczniów pokazały żywe zainteresowanie tematyką holocaustu. Zostały zrealizowane i przepracowane wszystkie tematy, które przygotowano przed wyjazdem. Uczniowie poznali miejsca związane z martyrologią Narodu Polskiego, zapoznali się z biografiami więźniów i więźniarek, mieli za zadanie wczuć się w sytuację więźniów i napisać tajne listy do swoich bliskich o sytuacji panującej obozie, poinformować ich o swoim stanie zdrowia itp. W przygotowaniu programu posługiwano się różnymi sposobami. O projekcie poinformowane lokalne media, które żywo podjęły temat polsko niemieckiej współpracy młodzieży. Zespół prowadzący w skład którego wchodzili nauczyciele i wychowawcy podczas spotkań i godzin wychowawczych w swoich klasach poruszał tematykę podróży do miejsc pamięci. Podczas pobytu w Niemczech młodzież oglądała filmy dotyczące w/w projektu, pracowała w grupach opracowując poszczególne tematy, podejmowała dyskusję, stawiała pytania tzw. burza mózgów, pracowała w salach komputerowych przygotowując prezentacje multimedialne, montując filmy, wykonywała wystawę poświęconą danej tematyce. Młodzież mogła uczestniczyć w wyprawach do miast w poszukiwaniu śladów historii i pamięci związanych z wydarzeniami z II Wojny Światowej. Podczas podsumowania zastosowano następujące metody: prezentacja multimedialna, projekcja filmu, dyskusja, analiza porównawcza. Materiał, który został zebrany podczas projektu jest bardzo cenny i postanowiono zebrać go i opracować do wydania jako oddzielna publikację.

  Opiekunowie:
  Ks. Adam Izbicki
  Jadwiga Jędrzejczyk
  Małgorzata Świtaj
  Jarosław Luma
  Dni wolne od zajęć dydaktycznych:
 • 2 listopada 2012
 • 29,30 kwietnia 2013
 • 2 maja 2013
 • 7,8,9 maja 2013 - egzaminy maturalne
 • 31 maja 2013

  INFORMACJE - Rok szkolny 2011/2012


 • W dniu 31 maja uczniowie klas: 1LOa, 2TI, 1RS z wychowawcami - M.Bałdygą, A.Chełstowską i A.Grzybowską brali udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Pan leśniczy Robert Kubeł zapoznał nas z ochroną przeciwpożarową w lasach, numeracją działek leśnych, pozyskiwaniem nasion sosny. Zobaczyliśmy także tereny poklęskowe, po przejściu huraganu w lipcu 2002r. Mogliśmy podziwiać rosnący tam drzewostan. Następnie udaliśmy się ścieżką przyrodniczą do rezerwatu przyrody – Torfowisko Serafin. Szliśmy drewnianą kładką wśród szuwarów, słuchają śpiewu ptaków, które licznie gniazdują w tym niezwykle urokliwym miejscu. Wzdłuż kładki znajdują się tablice informacyjne z których mogliśmy dowiedzieć się o osobliwościach przyrodniczych rezerwatu. Nasze spotkanie z przyrodą zakończyło się przy ognisku za przygotowanie którego dziękujemy Nadleśnictwu Myszyniec.
 • KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ W JĘZYKU NIEMIECKIM ROZSTRZYGNIĘTY!
  19 kwietnia 2012r. został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą prezentację multimedialną w języku niemieckim. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych w oparciu o wykorzystanie technologii informacyjnej. Zatem ocenie, poza walorami językowymi, podlegały również walory techniczne prezentacji. Po oglądnięciu i wysłuchaniu 13 prezentacji wyłonione zostały trzy najlepsze (a wybór nie był prosty):
  I miejsce zajęła prezentacja przedstawiona przez Mateusza Mysiorskiego, Adama Pawelczyka i Jakuba Wnętę (kl. I LOB)
  II miejsce zajęła: Monika Milena Dąbkowska (kl. II LOA)
  III miejsce zajęła Paulina Brodzik (kl. I LOB)

  WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!
  Organizatorka: Agnieszka Dziełak

 • Niecodzienna lekcja języka niemieckiego z „Deutsch-Wagen-Tour”.
  12 kwietnia 2012 r. klasy I LO „b” i II LO „b” naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie językowym „Deutsch-Wagen-Tour”. „Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie od kwietnia 2009 roku. Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej, patronat medialny Akademickie Radio Kampus i Radio Bajka.
  szczegóły
  Agnieszka Dziełak
 • KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM
  DIE BERÜHMTEN DEUTSCHEN
  (SŁAWNI NIEMCY WCZORAJ I DZIŚ)
  * Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów sławnymi Niemcami a także doskonalenie umiejętności językowych w oparciu o wykorzystanie technologii informacyjnej.
  * Tematyka konkursu to przybliżenie w interesujący sposób wybranej postaci i zaprezentowanie jej dokonań.
  * Praca musi być wykonana w programie Power Point i zawierać minimum 10 slajdów.
  * Przygotowane prezentacje należy złożyć u nauczycielki j. niemieckiego p. Agnieszki Dziełak (sala nr 13) do 4.04.2012r. (środa).
  * Ocenie, poza walorami językowymi będą podlegały również walory techniczne prezentacji.
  * W skład komisji konkursowej wejdzie p.Bogumiła Manek – lektor j. niemieckiego z Olsztyna, którą będziemy gościć 12.04.2012r. w ramach realizacji przez nasza szkołę ogólnopolskiego projektu „Deutsch-Wagen-Tour”.
  * Twórcy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

  Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie

  Organizatorka: Agnieszka Dziełak
 • 21 lutego 2012 roku klasa II RS brała udział w kuligu, który miał miejsce w Świdwiborku. Organizatorami, tak jak w poprzednim roku byli rodzice Marcina Sawickiego, ucznia tej klasy.
  szczegóły
  A.Jachimczyk
 • Regulamin oraz wyniki konkursu z wiedzy o Wielkiej Brytanii w dniu 30-11-2011
  szczegóły
  E.Samsel
 • W dniu 4 listopada 2011 roku odbył się konkurs matematyczny OXFORD TEST MATEMATYCZNY PLUS. W konkursie tym wzięło udział 10-ciu uczniów z naszej szkoły.
  Najlepsze wyniki uzyskane w szkole:
  1 miejsce – Mateusz Mysiorski kl. I Lob
  2 miejsce – Piotr Grzegorczyk kl. III Loa
  3 miejsce – Dominika Lemańska kl. I Lob, Ewelina Drężek kl. II Loa, Milena Wiśniewska kl. II Loa

  Opiekunowie: p. Danuta Glinka i p. Magdalena Batorska
 • W dniach 04.10 -07.10.2011r. grupa 44 uczniów z klas: II RS-17, II LO„B”-16, II TI-4, II LO„A”-3, I LO„A”-2, III LOB”-1 i II WA-1 pod opieką pań: D.Michalskiej i A.Jachimczyk wyjechała w góry…szczegóły
  Foto dostępne w FOTOGalerii
  A.Jachimczyk
 • I Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych
  W dniu 23 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Celem Konkursu było wyłonienie Mistrza Ortografii Powiatu Ostrołęckiego. Do Konkursu przystąpiło 12 uczestników reprezentujących sześć szkół. Konkurs miał formę dyktanda.
  Mistrzem Ortografii Powiatu Ostrołęckiego została Anastazja Kalinowska z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu.
  Nagrody ufundował i sprawował patronat nad przebiegiem Konkursu Starosta Ostrołęcki
  M.Murach
 • I Powiatowy Konkurs Geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych
  I Powiatowy Konkurs Geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2011/2012 pt.: „Hydrosfera - powłoka wodna Ziemi”
  Pod patronatem Powiatu Ostrołęckiego, Zespół Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu, organizuje konkurs geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja  pt.: „Hydrosfera - powłoka wodna Ziemi” odbędzie się 17 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. Serdecznie zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowe informacje (regulamin).
  B.Lis

 • Uczniowie ZSP Myszyniec po raz kolejny wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie, który odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis. W etapie powiatowym, w kategorii klas I-II nasza szkoła była reprezentowana przez Damiana Drężka, Kamila Młynarskiego, Piotra Parda, Symeona Pawłowskiego oraz Rafała Stronera, tj. uczniów klas II Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. Również i w tym roku uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajął Symeon, tuż za nim, uzyskując jedynie 0,5 punkta mniej uplasował się Kamil, natomiast IV miejsce należało do Piotra. Wysiłki uczniów zostały wynagrodzone pamiątkowymi dyplomami, nagrodami książkowymi i rzeczowymi.
  Well done !
  Foto
  M. Szok
 • W Zespole Kolegiów Nauczycielskich 21 marca 2011 po raz drugi przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wzięło w nim udział 21 osób. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali uczniowie klasy II LO b: Damian Drężek, Kamil Młynarski, Piotr Parda, Mateusz Warych oraz uczennica klasy pierwszej Aneta Dzieżyk, których przepustką do finału było uzyskanie największej liczby punktów w etapie szkolnym. Wszyscy uczniowie włożyli sporo wysiłku w przygotowanie się do etapu finałowego, który podobnie jak rok temu, stał na wysokim poziomie. Zadania testowe nie sprawiły naszym uczniom żadnych trudności. Rozstrzygającym zadaniem było zadanie z mapą, z którym najlepiej poradził sobie Mateusz, zajmując tym samym trzecie miejsce, tuż za uczniami LO Ostrów Mazowiecka.
  Konkursowi towarzyszyło zwiedzanie ZKN, część artystyczna z okazji Saint Patrick’s Day, szereg konkursów i zabaw, m.in.. kalambury, gdzie Mateusz wykazał się tym razem talentem aktorskim oraz karaoke, z czynnym udziałem wszystkich obecnych. Congratulations to all of you and hope you had a lot of fun.
  Foto
  M. Szok
 • Zawody "Sprawni jak żołnierze" oraz "O srebrne muszkiety"
  Szczegóły zawodów
 • Konkurs na album zatytuowany: The most interestnig places in the USA/UK
  Szczegóły konkursu
 • 30 listopada 2010r. uczniowie: Katarzyna Kordek i Albert Kaczmarczyk brali udział w V Midzypowiatowym Konkursie ekologicznym "Zielono Mi" w ZSP w Kadzidle. W kategorii indywidualnej Katarzyna Kordek zdobyła II miejsce, zaś w kategorii zespołowej nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowała Anna Grzybowska.
 • 6 grudnia, tradycyjnie naszą szkołę odwiedził Mikołaj, wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
 • Wycieczka w terenie - KULIG po Puszczy Kurpiowskiej - klasa I Rs
  Szczegóły wycieczki
  Foto z wycieczki
 • Akcja GÓRA GROSZA 2010
  Szczegóły akcji
 • Prezentacje Edukacyjne - Ostrołęka 2011
  Szczegóły
 • Konkurs Matematyczny "Mistrz-Mat"
  W drugim semestrze organizowany był Szkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz-Mat" z podziałem na trzy kategorie(klasa 1, 2 i 3 z 4).

  Wyniki konkursu:

  Kategoria klas pierwszych
  1-miejsce Ewelina Drężek 1 loa
  2-miejsce Milena Wiśniewska 1 loa i Tomasz Gnatkowski 1 lob

  Kategoria klas drugich
  1-miejsce Dominika Taradejna 2 loa
  2-miejsce Iwona Ścibek 2 loa
  3-miejsce Damian Drężek 2 lob

  Kategoria klas trzecich i czwartej
  1-miejsce Karolina Krajza 3 lob i Karolina Długołęcka 3 lob
  2-miejsce Marlena Górska 3 lob

  Osoby z kategorii trzeciej reprezentowały szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Kadzidle, gdzie grupowo zajęły 1 miejsce(w kategorii liceum), a indywidualnie 2-ie, 3-ie i 4-te miejsca

  Magdalena Batorska
 • Wojewódzkia XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w Płocku
  16.04.2011 r. uczniowie Marlena Górska, Katarzyna Murzyn i Sebastian Ropiak uczestniczyli w finale Wojewódzkim XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Płocku. Uzyskali tam następujące wyniki:
  - Marlena Górska 24/50 pkt
  - Katarzyna Murzyn 34/50 pkt
  - Sebastian Ropiak 24/50
  35 pkt uprawniało do udziału w części ustnej.

  Anna Grzybowska
 • I Międzynarodowy konkurs na temat lasu
  28.04.2011 r. przeprowadzono I Międzynarodowy konkurs na temat lasu, brały w nim udział zespoły 4-osobowe, było ich 9 z klas I i II LO i kl. I rs. Uczniowie Ci rozwiązali test, składający się z 50 pytań o lasach Polski i Europy. Żaden z zespołów nie zdobył 80 % punktów uprawniających do udziału w kolejnym etapie tego konkursu.

  Anna Grzybowska
 • III SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG”
  W dniu 3 czerwca 2011r. o godz. 9.50 w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu odbył się III Szkolny Konkurs Ortograficzny z Języka Niemieckiego dla uczniów klas I i II wszystkich typów szkół. W konkursie wzięło udział 6 uczniów.

  1. Magdalena Gołaś kl.I LOA
  2. Monika Bachmura kl.I LOB
  3. Angelika Łada kl.I LOB
  4. Katarzyna Kowalska kl.I LOB
  5. Paulina Małż kl.I LOB
  6. Olga Pawełczak kl.I RS


  Dyktando składało się z 96 słów. Najmniejszą ilość błędów popełniły oraz zostały zwyciężczyniami konkursu:
  1. Monika Bachmura kl. I LOB
  2. Olga Pawełczak kl.I RS
  3. Magdalena Gołaś kl.I LOA

  Nagrodami są dyplomy oraz pozycje książkowe, które wręczone zostaną uroczyście podczas zakończenia roku szkolnego.

  Agnieszka Dziełak
 • Dnia 14.06.2011r. został rozstrzygnięty klasowy konkurs na najładniejsze zaproszenie urodzinowe w języku niemieckim. Konkurs skierowany był do klasy 1 RS. Do konkursu zgłoszono 25 prac. Prace oceniane były przez uczniów pozostałych klas drogą głosowania. Przyznane zostały nagrody za I, II i III miejsce. Otrzymali je:

  1. Anna Krajza- 1 miejsce
  2. Iwona Samsel – 2 miejsce
  3. Cezary Nadrowski – 3 miejsce

  Nagrodami były gadżety otrzymane od wydawnictw językowych, które wręczone zostały na jednej z lekcji języka niemieckiego.

  Agnieszka Dziełak
  Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu z dnia 23.09.2011 w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2011/2012
  Dokument

  INFORMACJE - Rok szkolny 2009/2010

 • Mapa Kontakt